На що звертати увагу при виборі дизайнерського картону і паперу

В сучасній поліграфії не обходиться без друку на дизайнерському картоні і папері. Відмінність між папером і картоном - щільність. Папір має щільність до 160 г/м2, а картон більш щільніший. Вироби з даного матеріалу зустрічаються на кожному кроці. З паперу роблять візитки, упаковки, різні коробки, пакети, бірки, ярлики, обкладинки для книг, папки, рекламні буклети і багато іншого.

Дизайнерський картон все частіше використовують художники, дизайнери інтер'єрів, творчі люди і організації які займаються проведень святкових заходів та дозвілля.

У чому ж відмінність дизайнерського картону від звичайного паперу?

Різноманітність колірних рішень, різні технології роботи, яскраво виражена текстура і фактура, тому повнокольоровий друк в більшості випадків не використовується. Зазвичай при друку на дизайнерських зразках продукції фахівці використовують всього 2-3 типу фарб або використовують тиснення золотом і застосовують інші типи обробки.

Хотілося б звернути вашу увагу, на кілька важливих моментів в роботі з дизайнерської папером

  • Спосіб друку. Картон буває для лазерного, цифрового, офсетного, шелкографічного і струменевого друку. Більшість видів картону універсальні, але не всі, на це варто звернути увагу. Наприклад, папір для офсетного друку не підійде для шовкографії.

  • Постдрукова обробка. Звертайте увагу, чи придатний картон для склеювання, біговікі, різання і тиснення.

  • Правила друку. Дуже важливий момент, на дизайнерському папері не рекомендується наносити повнокольорові зображення, фотографії і малюнки. Сам матеріал володіє вираженою фактурою або тисненням, тому можливі відблиски і не привабливий зовнішній вигляд продукту.

  • Тестові зразки. Ми рекомендуємо перед тим, як друкувати великий тираж продукції, протестувати кілька зразків на вашому друкарському обладнанні і вибрати для себе підходящий.

Вибір картону, залежить і від поставлених завдань

  • Якщо ваша задача друк тексту, то найкраще підійде папір з глянцевим покриттям. Вона краще вбирає чорнило і довше зберігає свою привабливість. Але якщо вам до душі матовий картон, то використовуйте тиснення це продовжить термін служби і додасть привабливий вид.

  • Якщо завдання - друк візиток, запрошень і листівок, то для цього використовують щільний картон, він охороняє виріб від тріщин і краще розкриває фактуру малюнка.

  • Якщо ваше завдання - декор або скрапбукінг, то важливо пам'ятати, що колірне рішення і художнє оформлення може бути в єдиному стилі, але яке вибрати покриття, щільність і текстуру залежить від способу друку та подальшої посдрукарської обробки.

  • Особлива увага треба звернути на рекомендації виробника по використанні дизайнерського картону або паперу. Наприклад, матеріал, придатний для офсетного друку, не завжди придатний для тиснення або шовкографії.

  • Якщо виріб буде виконано в одному кольоровому фоні, то не доцільно купувати білий картон, так як велика витрата фарби на заливку - збільшує вартість виробу. Рекомендуємо вибирати картон потрібного кольору.

  • Важливий момент, покриття плівкою (ламінування) збільшує щільність листа на 30% і захищає від пошкоджень.

У нашому магазині ви знайдете широкий асортимент дизайнерського паперу провідних європейських і азіатських виробників під будь-які потреби і запити. Ми постійно працюємо над збільшенням асортименту і стежимо за останніми тенденціями в цій індустрії.