Довговічність і зберігання фотографій

Незважаючи на постійно зростаючу популярність цифрових фотографій, звичайна фотографія своїх позицій здавати не збирається і ще довгий час буде затребувана людьми - адже вона не залежить від наявності у вас цифрових носіїв та необхідної для їх роботи електроенергії. Поставлена в фоторамку, поміщена в фотоальбом або просто вставлена в кишеньку портмоне вона зігріє вас приємними спогадами де б ви не знаходилися.

Спогади - найдорожче, що є в житті кожної людини. Зберігати ці спогади нам допомагають фотографії, які повертають нас у минуле і дозволяють знову пережити всі найяскравіші події, що відбувалися 5, 10 або 25 років тому - день народження, ювілей, весілля, подорож або ж незабутні зустрічі зі знаменитостями.

Будь-які фотографії мають властивість старіти з часом і жоден з відомих на сьогодні способів друку цього запобігти, на жаль, не в змозі. Як швидко «постаріють» ваші фотографії і наскільки гірше вони стануть виглядати в подальшому, не зможе однозначно відповісти жоден фахівець.

Роздруковані на струменевому принтері фотографії теж мають властивість старіти і на цей процес впливає безліч чинників - застосовувані для друку чорнила, хімічна природа і тип покриття фотопаперу, умови зберігання фотографій і т. д.

Умови зберігання фотографій є одним з найбільш важливих факторів, адже їх довговічність безпосередньо залежить від типу і інтенсивності освітлення (чим більша інтенсивність освітлення потрапляє на фотографії - тим швидше вони старіють), температури зберігання (при постійній високій температурі фотографії старіють швидше), рівня вологості в місцях зберігання (підвищена вологість швидше знищить фотографію), наявності в контактуючому з фотографією повітрі парів і домішок газів.

Освітлення має на фотографії найсильніший вплив і тут найбільш шкідливим його джерелом є сонячне світло, який включає в себе 3 діапазону випромінювань: ультрафіолетові промені, випромінювання видимого діапазону та інфрачервоні (теплові) промені.

Зміст ультрафіолетового випромінювання в сонячному світлі не перевищує 9%, але саме воно надає максимально шкідливий вплив на барвник чорнила - під його впливом у молекулах барвників і пігментів розриваються хімічні зв'язки, що викликає зміну кольору зображення або ж призводить до його знебарвлення. Такий процес старіння фотографій отримав термін «вицвітання».

Вицвітання роздрукованих на струменевому принтері фотографії завжди приносило користувачам зайвий головний біль. В інтернеті можна знайти згадки про безліч тестів і експериментів з різними принтерами, чорнилами, папером, умовами освітлення і різною тривалістю. Висновок у всіх користувачів при цьому виявився єдиним: будь-які видаткові матеріали виявляють нестійкість до вицвітання і тут потрібно довіряти тільки перевіреним виробникам, що гарантують максимально довге життя ваших фотознімків.

Як продовжити життя фотографій, щоб вони радували вас як можна довше? Потрібно навчитися їх правильного зберігання. І тут дуже важливо запам'ятати, що будь-якій фотографії максимально комфортно в тих же умовах, в яких перебуває і людина - не повинно бути сильно жарко або холодно, вологість повітря не повинна бути високою, а коливання температури - занадто різкими.

Рекомендуємо вам наступні перевірені способи зберігання фотографій:

1. Фотоальбоми

Фотоальбом для більшості людей є звичним і зручним способом. Вибір їх величезний, а різноманітність просто вражає. Після покупки головне правильно розкласти ваші фото по подіям і датам - і прекрасний вечір спогадів для всієї родини забезпечений.

Фотоальбоми

2. Фотокниги

Сучасними фотомайстернями пропонується новий формат для зберігання ваших знімків - фотокнига, в якій всі ваші фотографії друкуються на фотопапері, вставляються в гарне оточення і потім збираються подібно книзі. Основною перевагою Фотокниги перед звичайним альбомом є її цілісність та унікальність. Тут немає порожніх сторінок або місць для фотографій - це книга, кожна сторінка якої являє собою відбиток, що з'єднує оброблені фотографії, коментарями до них та художніми елементами. Сторінки фотокниги пов'язані спільною темою і індивідуальним дизайном.

Фотокнига

3. Скрапальбоми (скрапбукінг)

Скрапальбоми можна назвати окремим видом мистецтва рукоділля - адже буквально кожна сторінка вашого сімейного фотоальбому буде наділена душею і являти собою повну фотоісторію, оформлену додатково листівками, вирізками, малюнками, декоративними стрічками, ґудзиками та іншими відповідними тематиці матеріалами. Ваші старання при цьому не пропадуть дарма - адже такий альбом доставить море задоволення від перегляду не тільки вам, але і вашим майбутнім поколінням.

Скрапбукінг

4. Фотогалереї

Без фотоальбомів та цифрових фотографій життя сучасної сім'ї уявити важко. Але фотографії можна зберігати і на стінах, при цьому вони будуть служити не тільки як охоронці ваших сімейних спогадів, але і відмінним дизайнерським елементом, чудово доповнюючи інтер'єр вашої квартири і надаючи їй неповторну індивідуальність. Вибір фоторамок для оформлення фотогалерей різноманітний - від звичайних до найбільш вишуканих та оригінальних. При цьому фоторамки можна розвісити на стіни, так і згрупувати їх в потрібному порядку по поличках.

Фотогалерея

5. Фотостіна

Якщо ваша домашня фотогалерея займає лише невелику частину простору в будинку, то фотостіна дозволить вмістити абсолютно всі дорогі вашому серцю фотознімки без всяких обмежень. Для неї не потрібно буде шукати підходящі фоторамки - всі фотографії можна розвісити на спеціальних музейних кріпленнях.

Фотостена

6. Валізка спогадів

Зберігати фотографії можна і в простій паперовій коробці, пластиковому контейнері з кришкою або ж в подарунковій коробці-валізці. Вони поділяються на спеціальні відсіки, які заповнюються знімками відповідних розмірів. Вставки на ваш розсуд можна підібрати в магазині або ж зробити вручну з підходящих під валізку матеріалів, а для варіантів зовнішнього оформлення кордонами будуть тільки межі вашої фантазії.

Валізка спогадів

7. Паперові конверти

Зберігати фотографії можна і в звичайних паперових конвертах - таким способом користуються багато фотолюбителі, у яких скупчився великий архів тематичних знімків. На конверті зазвичай пишуть час, дату, назву події, імена присутніх осіб та інші необхідні позначки. Заповнені фотографіями конверти зазвичай укладають у відповідну за розмірами коробку.

Паперові конверти

8. Бокс для фотографій

Такі спеціалізовані засоби зберігання фотографій можна знайти в фотомагазинах або замовити по інтернету. Спеціальні бокси дуже зручні у використанні і являють собою пластикові ємності (або валізки) зі спеціальними відділеннями для зберігання ваших знімків. Обробкою для них служить дерево або комбіновані матеріали.

Бокс для фотографій

9. Ящики комода

Зазвичай великі і місткі ящики комода теж можуть служити для зберігання ваших фотознімків. Для цього вони поділяються на різні за розміром відсіки, в яких можна зберігати цілі групи ваших фотографій, розділивши їх підписаними за тематикою листами картону.

Ящики комода

Незалежно від способу зберігання фотографій завжди варто пам'ятати, що вони не переносять попадання вологи і прямих сонячних променів. Не рекомендується зберігати фотографії в місцях, де повністю відсутній контроль за температурою і вологістю, а це значить, що звичні нам горища, підвали та гаражі є найбільш невідповідними місцями для ваших фотознімків.

Рекомендуємо до прочитання:

Самокопіюючий папір Giroform.

Самокопіюючий папір Reacto.

Що таке колірний профіль і навіщо він потрібен ?

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.