Детальна інструкція по догляду за струменевим принтером

Як змусити ваш принтер працювати в нормальному режимі як можна довше? Для цього за ним потрібен всього лише правильний догляд і виконання нескладного ряду вимог та дій для профілактики його роботи, що не тільки продовжить життя вашого принтера, але і заощадить гроші на його позапланове оновлення.

Друкуюча голівка

Друкуюча голівка - не тільки самий уразливий, але і найдорожчий елемент переважної більшості струменевих принтерів. Фактично це «серце» принтера і питання першочергової турботи і догляду повинні стосуватися саме цієї деталі.

Засихання сопел друкуючої голівки - найстрашніша неприємність, яка може бути викликана неякісними чорнилами, а так само не частим використанням вашого принтера за прямим його призначенням. Уникнути цієї проблеми допоможе використання тільки оригінальних витратних матеріалів (бажано) або чергування оригінальних і неоригінальних чорнильних картриджів. Останнє особливо актуально для окремо розділених друкуючої голівки і картриджа (як в принтерах Epson), тобто картриджі будуть постійно змінюватися, а друкуюча голівка - залишатися в принтері до самої її поломки, яка як раз і буде викликана саме безнадійним засиханням її сопел при якому принтер може друкувати смугами або перестати друкувати взагалі.

Друкуюча голівка

Втім, навіть оригінальні чорнила аж ніяк не гарантують «вічнонезасихаючої» голівки при рідкісному використанні принтера. Фахівці рекомендують проводити друк хоча б одного листа (або пробної) сторінки щотижня або (мінімум) раз в 2 тижні. Ну а якщо зовсім немає бажання або можливості друкувати, то робіть хоча б «прогонку» принтера: його потрібно увімкнути, дочекатися серії постійно дивуючиї вас звуків, закінчення яких означає прочищення голівки (продавлювання свіжої порції чорнил через всі її сопла) і з чистою совістю вимкнути - засихання голівки принтера попереджено на довгий час.

З принтерами з суміщеними чорнильним картриджем і друкуючої голівкою (як у Hewlett Packard) все простіше - голівка тут вже точно не засохне! А якщо і засохне, то вирішення проблеми легко знайти в новому картриджі. Хоча і до таких принтерів легковажно ставиться все ж не варто - вартість таких чорнильних картриджів пристойно «кусається», тому потрібно пам'ятати ще й про можливості простої і ефективної його повторної заправки (що обійдеться дешевше нового).

Як бачите, користуватися будь-яким струменевим принтером бажано все-таки частіше - щоб уникнути засихання сопел друкуючої голівки - і при цьому варто враховувати якість чорнила!

Температурно-вологісний баланс в приміщенні

Температура і вологість приміщення - важливий момент для будь-якого струменевого принтера. Їх максимальні і мінімальні параметри вказані в інструкціях до кожної конкретної моделі і дотримуватися їх необхідно. Низька температура збільшить в'язкість масла в рухомих механічних частинах принтера, а висока призведе до його перегріву, погіршить якість роботи, а значить, буде зменшено його термін служби. Окремо варто відзначити, що при високій температурі відбудеться зміна в'язкості чорнила, а при високій вологості буде деформована паперова поверхня, що (і чорнила і папір) ніяк не покращать якості виробленого друку.

Пил в приміщенні

Будь-який пил - найперший ворог і надійний «вбивця» будь-яких струменевих принтерів. Саме його потрапляння в механічні частини призводить до їх заїдання і швидко виводить принтер з ладу. Найчастіше пил забруднює спрямовуючий вал каретки і сильно гальмує її шлях, що призводить до згоряння її приводу і виводить принтер з ладу.

Як мінімізувати пил в струменевому принтері? Саме просте - потрібно постаратися краще його захистити за рахунок вологого прибирання (регулярне миття підлоги, хімічне чищення килимів, протирання пилу зі всіх поверхонь в приміщенні і з самого принтера в першу чергу). Також не завадив би «індивідуальний» захист принтера - накривання його спеціальним або імпровізованим чохлом (м'яким або поліетиленовим) по закінченню роботи, що дозволить якомога пізніше проводити чергове його техобслуговування.

На всі 100% ніякий принтер, звичайно не захистиш - пил все одно виявиться і зовні і на всіх внутрішніх елементах. Тут нас зможе виручити тільки його періодичне технічне обслуговування - чистка вузлів від залишків чорнила, пилу та іншого бруду, а також змазування внутрішніх його елементів.

Огляд і очищення зовнішніх вузлів принтера від пилу (без його розбирання) варто проводити не рідше 1 разу на 2-3 місяці. При цьому принтер перевіряється на тріщини в пластикових деталях, перевіряється привідний ремінь (не повинен провисати або бути сильно натягнутим), ролики та інші гумові деталі (не повинні мати відшарувань і тріщин) і т. д.

Технічне обслуговування принтера

Повноцінно і грамотно здійснити технічний догляд принтера в «домашніх» умовах дуже і дуже складно - адже крім видалення пилу і бруду з усіх деталей потрібно провести ще і їх змазування. Тому якщо ви не можете впоратися з повною очисткою і змазуванням особисто - найкраще це зроблять в сервісному центрі, де вам буде надано кваліфіковане технічне обслуговування, діагностика і усунення знайдених несправностей. Проводити таку процедуру з принтером краще не рідше ніж 1 раз в 2 роки (при «средній» експлуатації) особливо якщо ваш «струйник» далеко не з дешевих (скажімо - формату А3). Якщо ж у нас є струменевий «дідок» 4-го формату, то тут можна заощадити 10-15 доларів і впоратися з чищенням і змазуванням самостійно.

Навіть при прекрасній річній роботі принтера профілактику краще не затягувати, а якщо він став надмірно шуміти, «зажовувати» папір або почастішали повідомлення про помилки роботи - то тут без позачергової профілактики не обійтися.

Перед розбиранням принтер обов'язково знеструмлюється і з його лотка видаляється весь папір. Розбирати корпус слід обережно, щоб не пошкодити ніяких деталей (шлейф тощо), не завадило б запам'ятати або навіть замалювати розташування установки знімних деталей (щоб потім «зайвих», як це водиться, не залишилося). Пил з внутрішніх частин краще видаляти пилососом/компресором.

Систему проходження паперу слід оглянути якомога детальніше, всі ролики перенесення протираються ганчіркою без ворсу, після чого не завадило б «пройтися» ізопропіловим спиртом по всьому шляху проходження паперу. Чорнильні картриджі, каретку з спрямовуючим валом і друкувальну голівку уважно оглядаємо на предмет дефектів (тріщини, задирки, подряпини тощо), звертаємо увагу на дзеркальність полірування проміжного вала. Клітинки картриджів і простір навколо них відтираємо від чорнильних бризок.

Не менш уважно протираємо і оглядаємо систему переміщення каретки (підшипник ковзання, спрямовуючий вал). Вал від корпусу від'єднуємо, дуже акуратно знімаємо з нього курсор і перевіряємо підшипник ковзання. Якщо для протирання немає ізопропілового спирту - можна користуватися борним або ж горілкою. Для змазування спрямовуючий вал повинен бути ідеально чистим і абсолютно сухим. Змащувати його краще спеціальним маслом, яке обов'язково має бути стійким до високих температур і чутливим до температурних перепадів, а також бути мінімально в'язким (щоб уникнути його коксування). Можна також використовувати рідку силіконову змазку або вазелінове масло - вони відносно дешеві і підходять всім вимогам. Масло розтираємо тонким шаром по всій поверхні вала тампоном або безворсовою ганчіркою (вату не можна використовувати ні в якому разі). Точно так само змащуємо підшипник ковзання каретки. Після змащування акуратно проводимо процедуру розбирання в зворотній послідовності - і наш принтер знову готовий до роботи!

Просимо вас не забувати дотримуватися усіх вищевикладених рекомендацій і правил по профілактиці для того, щоб ваш струменевий принтер радував своїм якісним друком далеко не один рік.

Рекомендовані до прочитання:

Експлуатація СБПЧ у найбільш поширених питаннях і відповідях.

Як провести калібрування друкувальної голівки принтера.

Інструкція по роздруківці колірної мішені та встановлення колірного профілю.

Відгуки

Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Написати відгук
Ім'я
E-mail
Відгук
Рейтинг
Код
captcha
Введіть символи, які ви бачите на зображенні.